lu.se

Företagsekonomiska institutionen

Ekonomihögskolan vid Lunds universitet

Kontakt

Företagsekonomiska institutionen


Solomon Akele Abebe

Projektassistent

solomon_akele.abebe@fek.lu.se

Visa mer information


Jörgen Adolfsson

Universitetsadjunkt

jorgen.adolfsson@fek.lu.se

Visa mer information


Ragnar Ahlström Söderling

Gästlärare

ragnar.ahlstrom_soderling@fek.lu.se

Visa mer information


Johanna Alfvén

Doktorand

johanna.alfven@fek.lu.se

Visa mer information


Karin Alm

Forskarstuderande

karin.alm@fek.lu.se

Visa mer information


Göran Alsén

Universitetsadjunkt

goran.alsen@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 88 97

Visa mer information


Janna Alvedalen

Doktorand

janna.alvedalen@circle.lu.se

Visa mer information


Mats Alvesson

Professor

mats.alvesson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 44

Visa mer information


Göran Anderson

Universitetslektor

goran.anderson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 43 42

Visa mer information


Martin Andersson

Utbildningsadministratör, masterkoordinator

martin.andersson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 41 32

Visa mer information


Per Magnus Andersson

Universitetslektor

per_magnus.andersson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 12

Visa mer information


Anna-Lena Andrén

Ekonom

anna-lena.andren@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 02 74

Visa mer information


Niclas Andrén

Universitetslektor

niclas.andren@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 46 66

Visa mer information


Anders Anell

Professor

anders.anell@fek.lu.se

Visa mer information


Johan Anselmsson

Docent

johan.anselmsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 13

Visa mer information


Kristina Artsberg

Docent, universitetslektor

kristina.artsberg@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 75 01

Visa mer information


Per Arvidson

Universitetsadjunkt

per.arvidson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 49 59

Visa mer information


Susanne Arvidsson

Docent, universitetslektor

susanne.arvidsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 79 81

Visa mer information


Olof Arwidi

Professor emeritus

olof.arwidi@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 32 62

Visa mer information


Josefina Backman

Studievägledare

josefina.backman@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 39

Visa mer information


Fleura Bardhi

Gästprofessor

fleura.bardhi@fek.lu.se

Visa mer information


Maria Bengtsson

Doktorand

maria.bengtsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 98 77

Visa mer information


Mats Benner

Professor

mats.benner@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 76 20

Visa mer information


Jon Bertilsson

Universitetslektor

jon.bertilsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 16

Visa mer information


Anna Sophie Biering-Sorensen

Forskarstuderande

anna_sophie.biering-sorensen@fek.lu.se

Visa mer information


Martin Blom

Docent, universitetslektor

martin.blom@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 96 21

Visa mer information


Christine Blomquist

Universitetslektor

christine.blomquist@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 81 92

Visa mer information


Mats Brangstrup

Koordinator

mats.brangstrup@fek.lu.se

Visa mer information


Anna Brattström

Postdoc

anna.brattstrom@fek.lu.se

Visa mer information


Erik Brattström

Doktorand

erik.brattstrom@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 73 78

Visa mer information


Louise Bringselius

Docent, universitetslektor

louise.bringselius@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 72 48

Visa mer information


Claes Brundenius

Professor emeritus

claes.brundenius@fek.lu.se

Visa mer information


Lars Carlman

Universitetsadjunkt

lars.carlman@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 07

Visa mer information


Jörgen Carlsson

Universitetsadjunkt

jorgen.carlsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 46 67

Visa mer information


Jonas Cedergren

Doktorand

jonas.cedergren@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 34 43

Visa mer information


Nick Christie

Forskarstuderande

nick.christie@fek.lu.se

Visa mer information


Anamaria Cociorva

Forskarstuderande

anamaria.cociorva@fek.lu.se

Visa mer information


Fabio Dal-Soto

Gästdoktorand

fabio.dal-soto@fek.lu.se

Visa mer information


Frédéric Delmar

Professor

frederic.delmar@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 68 28

Visa mer information


Johan Dergård

Universitetslektor

johan.dergard@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 14

Visa mer information


Ana Paula Do Nascimento

Forskarstuderande, projektassistent

ana_paula.do_nascimento@fek.lu.se

Visa mer information


Henrik Edlund

Forskarstuderande

henrik.edlund@fek.lu.se

Visa mer information


Carys Egan-Wyer

Doktorand

carys.egan-wyer@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 98 69

Visa mer information


Brigitte Eierle

Gästprofessor

brigitte.eierle@fek.lu.se

Visa mer information


Ziad El-Awad

Forskarstuderande

ziad.el-awad@fek.lu.se

Visa mer information


Ulf Elg

Professor

ulf.elg@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 46 64

Visa mer information


Jennifer Emsfors

Forskarstuderande

jennifer.emsfors@fek.lu.se

Visa mer information


Tore Eriksson

Universitetsadjunkt

tore.eriksson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 84

Visa mer information


Madeleine Forsberg

Utbildningsadministratör

madeleine.forsberg@ehl.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 04, +46 46 222 97 49

Visa mer information


Amalia Foukaki

Forskarstuderande

amalia.foukaki@fek.lu.se

Visa mer information


Sanne Frandsen

Postdoc

sanne.frandsen@fek.lu.se

Visa mer information


Caroline Fredskilde

Utbildningsadministratör

caroline.fredskilde@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 25

Visa mer information


Anna Glenngård

Universitetslektor

anna.glenngard@fek.lu.se

Visa mer information


Erling Green

Docent, universitetslektor

erling.green@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 34

Visa mer information


Johan Gromark

Forskarstuderande

johan.gromark@fek.lu.se

Visa mer information


Clara Gustafsson

Universitetslektor

clara.gustafsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 23

Visa mer information


Maria Gårdängen

Universitetslektor

maria.gardangen@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 41

Visa mer information


Devrim Göktepe-Hultén

Docent, universitetslektor

devrim.goktepe-hulten@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 59

Visa mer information


Bo Göransson

Docent, universitetslektor

bo.goransson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 14 14

Visa mer information


Niklas Lars Hallberg

Universitetslektor

niklas_lars.hallberg@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 30 07

Visa mer information


Olof Hallonsten

Forskare

olof.hallonsten@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 73 54

Visa mer information


Rasmus Hartmann

Postdoc

rasmus.hartmann@fek.lu.se

Visa mer information


Caroline Hellström

Universitetsadjunkt

caroline.hellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 18

Visa mer information


Mikael Hellström

Universitetsadjunkt

mikael.hellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 20

Visa mer information


Tomas Hellström

Professor

tomas.hellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 27

Visa mer information


Helge Helmersson

Universitetslektor

helge.helmersson@fek.lu.se

Visa mer information


Emilie Hesselbo

Forskarstuderande

emilie.hesselbo@fek.lu.se

Visa mer information


Pernilla Honoré

Studievägledare

pernilla.honore@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 02 86

Visa mer information


Jens Hultman

Docent, universitetslektor

jens.hultman@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 47 75

Visa mer information


Tony Huzzard

Professor

tony.huzzard@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 80

Visa mer information


Gustav Hägg

Doktorand

gustav.hagg@fek.lu.se

Visa mer information


Fredrik Häglund

Forskarstuderande

fredrik.haglund@fek.lu.se

Visa mer information


Pelle Högnelid

Forskarstuderande

pelle.hognelid@fek.lu.se

Visa mer information


Leila Jabrane

Doktorand

leila.jabrane@fek.lu.se

Visa mer information


Merle Jacob

Professor

merle.jacob@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 24

Visa mer information


Håkan Jankensgård

Docent, universitetslektor

hakan.jankensgard@fek.lu.se

Visa mer information


Johan Jansson

Biträdande universitetslektor

johan.jansson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 32

Visa mer information


Stina Johannesson

Kommunikatör

stina.johannesson@fek.lu.se

Visa mer information


Ann-Charlotte Johansson

Personaladministratör

ann-charlotte.johansson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 19

Visa mer information


Magnus Johansson

Biträdande universitetslektor

magnus.johansson@fek.lu.se

Visa mer information


Ulf Johansson

Professor

ulf.johansson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 39 16

Visa mer information


Alan R Johnson

Gästforskare

alan_r.johnson@fek.lu.se

Visa mer information


Karin Jonnergård

Professor

karin.jonnergard@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 97 12

Visa mer information


Anna Jonsson

Docent, universitetslektor

anna.jonsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 36 48

Visa mer information


Anne-Marie Jontoft

Forskarstuderande

anne-marie.jontoft@fek.lu.se

Visa mer information


Jayne Jönsson

Doktorand

jayne.jonsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 57

Visa mer information


Peter W Jönsson

Universitetslektor

peter_w.jonsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 97 56

Visa mer information


Thomas Kalling

Prefekt, professor

thomas.kalling@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 95 04, +46 46 222 46 38

Visa mer information


Christer Kedström

Universitetslektor

christer.kedstrom@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 02 51

Visa mer information


Ann-Marie Kellner

Utbildningsadministratör

ann-marie.kellner@epn.lu.se

Visa mer information


Marcus Klasson

Doktorand

marcus.klasson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 98 41

Visa mer information


Stein Kleppestø

Universitetslektor

stein.kleppesto@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 46 58

Visa mer information


Louise Klintner

Forskarstuderande

louise.klintner@fek.lu.se

Visa mer information


Hans Knutsson

Studierektor för gu, universitetslektor

hans.knutsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 41 72

Visa mer information


Tetyana Kolyaka

Forskarstuderande

tetyana.kolyaka@fek.lu.se

Visa mer information


Iva Kostova

Gästforskare

iva.kostova@fek.lu.se

Visa mer information


Lisa Källström

Forskarstuderande

lisa.kallstrom@fek.lu.se

Visa mer information


Dan Kärreman

Docent

dan.karreman@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 88 75

Visa mer information


Matts Kärreman

Universitetslektor

matts.karreman@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 01 91

Visa mer information


Håkan Lagerquist

Universitetsadjunkt

hakan.lagerquist@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 46 59

Visa mer information


Magnus Lagnevik

Professor emeritus

magnus.lagnevik@fek.lu.se

Visa mer information


Hans Landström

Professor

hans.landstrom@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 44

Visa mer information


Katarina Larsdotter Wendel

Skyddsombud, huvudskyddsombud, studievägledare

katarina.larsdotter_wendel@stu.lu.se
Telefon: +46 46 222 15 61

Visa mer information


Rikard Larsson

Professor

rikard.larsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 97 12

Visa mer information


Rolf Larsson

Universitetslektor

rolf.larsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 46 80

Visa mer information


Charlotta Levay

Docent, universitetslektor

charlotta.levay@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 98 51

Visa mer information


Carolina Lilja

Forskarstuderande

carolina.lilja@fek.lu.se

Visa mer information


Jan-Inge Lind

Docent

jan-inge.lind@fek.lu.se

Visa mer information


Erik Lindroth

Doktorand

erik.lindroth@fek.lu.se

Visa mer information


Anne Loft

Professor

anne.loft@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 41 86

Visa mer information


Andrea Lucarelli

Postdoc

andrea.lucarelli@fek.lu.se

Visa mer information


Charlina Lunvald

Forskarutbildningskoordinator

charlina.lunvald@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 41 73

Visa mer information


Marie Löwegren

Avdelningschef

marie.lowegren@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 73 26

Visa mer information


Nikos Macheridis

Universitetslektor

nikos.macheridis@fek.lu.se

Visa mer information


Ulf Malmquist

Forskarstuderande

ulf.malmquist@fek.lu.se

Visa mer information


Ola Mattisson

Universitetslektor

ola.mattisson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 81

Visa mer information


Nigar Mehtiyeva

Forskarstuderande

nigar.mehtiyeva@fek.lu.se

Visa mer information


Frans Melin

Universitetslektor

frans.melin@fek.lu.se
Telefon: +46 70 812 74 87

Visa mer information


Craig Mitchell

Forskningskoordinator, forskarstuderande

craig.mitchell@fek.lu.se

Visa mer information


Maria Moskovko

Doktorand

maria.moskovko@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 43 03

Visa mer information


Emmalisa Nantin

Doktorand

emmalisa.nantin@fek.lu.se

Visa mer information


Maria Nedeva

Gästprofessor

maria.nedeva@fek.lu.se

Visa mer information


Helen Nicholson

Postdoc

helen.nicholson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 08

Visa mer information


Carl-Henric Nilsson

Universitetslektor

carl-henric.nilsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 00 00

Visa mer information


Magnus Nilsson

Universitetslektor

magnus.nilsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 22

Visa mer information


Tomas Nilsson

Schemaläggare, lokalbokare, utbildningsadministratör

tomas.nilsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 88

Visa mer information


Lottie Norrsén

Internationell kommunikatör

lottie.norrsen@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 68 21

Visa mer information


Anders Nyström

Ekonom

anders.nystrom@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 95 22

Visa mer information


Katalin Orban

Programkoordinator, utbildningsadministratör

katalin.orban@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 79 22

Visa mer information


Lars Oxelheim

Professor emeritus

lars.oxelheim@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 87 44

Visa mer information


Roland Paulsen

Biträdande universitetslektor

roland.paulsen@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 32 64

Visa mer information


Alexander Paulsson

Universitetslektor

alexander.paulsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 89

Visa mer information


Gert Paulsson

Docent, universitetslektor

gert.paulsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 98 50

Visa mer information


Eugenia Perez Vico

Biträdande universitetslektor

eugenia.perez_vico@fek.lu.se

Visa mer information


Mats Persson

Universitetsadjunkt

mats.persson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 46 61

Visa mer information


Maria Pihel

Institutionsadministratör

maria.pihel@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 37 79

Visa mer information


Igor Plicanic

Studievägledare

igor.plicanic@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 15 61

Visa mer information


Diamanto Politis

Universitetslektor

diamanto.politis@fek.lu.se

Visa mer information


Ulf Ramberg

Docent, universitetslektor

ulf.ramberg@fek.lu.se

Visa mer information


Thiago Renault

Postdoc

thiago.renault@fek.lu.se

Visa mer information


Jens Rennstam

Docent, universitetslektor

jens.rennstam@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 43 49

Visa mer information


Erik Ronnle

Doktorand

erik.ronnle@fek.lu.se

Visa mer information


Harry Ruijsenaars

Universitetsadjunkt

harry.ruijsenaars@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 01

Visa mer information


Niklas Sandell

Universitetslektor

niklas.sandell@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 37

Visa mer information


Zahida Sarwary

Forskarstuderande

zahida.sarwary@fek.lu.se

Visa mer information


Stephan Schaefer

Biträdande universitetslektor

stephan.schaefer@fek.lu.se

Visa mer information


Janina Schaumann

Doktorand

janina.schaumann@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 02 87

Visa mer information


Lena Scherman

Katalogadministratör, inköpsansvarig, registrator, institutionsadministratör

lena.scherman@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 01 21

Visa mer information


Johan Schlasberg

Forskarstuderande

johan.schlasberg@fek.lu.se

Visa mer information


Tobias Schölin

Gästforskare

tobias.scholin@fek.lu.se

Visa mer information


Sotaro Shibayama

Universitetslektor

sotaro.shibayama@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 12

Visa mer information


Tommy Shih

Universitetslektor

tommy.shih@fek.lu.se

Visa mer information


Nina Singh Gangoso

Forskarstuderande

nina.singh_gangoso@fek.lu.se

Visa mer information


Tomas Sjö

Administratör

tomas.sjo@fek.lu.se

Visa mer information


Ina Skanung

Administrativ chef

ina.skanung@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 35

Visa mer information


Marie Skougaard

Katalogadministratör, ekonomiadministratör, registrator

marie.skougaard@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 95 23

Visa mer information


Mathias Skrutkowski

Forskarstuderande

mathias.skrutkowski@fek.lu.se

Visa mer information


Per Hugo Skärvad

Docent

per_hugo.skarvad@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 89

Visa mer information


Amanda Sonnerfeldt

Universitetslektor

amanda.sonnerfeldt@fek.lu.se

Visa mer information


Porntepin Sooksaengprasit

Forskarstuderande

porntepin.sooksaengprasit@fek.lu.se

Visa mer information


Sverre Spoelstra

Docent, universitetslektor

sverre.spoelstra@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 46 61

Visa mer information


Rikard Stankiewicz

Professor emeritus

rikard.stankiewicz@fek.lu.se

Visa mer information


Anna Stevenson

Forskarstuderande

anna.stevenson@fek.lu.se

Visa mer information


Maria Strannegård

Forskare

maria.strannegard@fek.lu.se

Visa mer information


Katie Sullivan

Universitetslektor

katie.sullivan@fek.lu.se

Visa mer information


Vivek Kumar Sundriyal

Forskarstuderande

vivek_kumar.sundriyal@fek.lu.se

Visa mer information


Stefan Sveningsson

Professor

stefan.sveningsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 46 60

Visa mer information


Claes Svensson

Professor emeritus

claes.svensson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 36

Visa mer information


Peter Svensson

Docent, universitetslektor, studierektor för fu

peter.svensson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 01 86

Visa mer information


Nadja Sörgärde

Universitetslektor

nadja.sorgarde@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 77 77

Visa mer information


Veronika Tarnovskaya

Docent, universitetslektor

veronika.tarnovskaya@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 36 46

Visa mer information


Siri Ann Terjesen

Adjungerad universitetslektor

siri_ann.terjesen@fek.lu.se

Visa mer information


Anna Thomasson

Docent, universitetslektor

anna.thomasson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 29

Visa mer information


Stefan Tramer

Forskarstuderande

stefan.tramer@fek.lu.se

Visa mer information


Ingmar Tufvesson

Docent

ingmar.tufvesson@fek.lu.se

Visa mer information


Sofia Ulver

Docent, universitetslektor

sofia.ulver@fek.lu.se
Telefon: +46 70 866 61 02

Visa mer information


Mats Urde

Docent, universitetslektor

mats.urde@fek.lu.se
Telefon: +46 42 34 34 44

Visa mer information


Francisco Valencia

Doktorand

francisco.valencia@fek.lu.se

Visa mer information


Rachel Waldo

Doktorand

rachel.waldo@fek.lu.se

Visa mer information


Markus Wegelius

Forskarstuderande

markus.wegelius@fek.lu.se

Visa mer information


Axel Welinder

Forskarstuderande

axel.welinder@fek.lu.se

Visa mer information


Wenjun Wen

Doktorand

wenjun.wen@fek.lu.se

Visa mer information


Robert Wenglén

Universitetslektor

robert.wenglen@fek.lu.se

Visa mer information


Jörgen Wettbo

Forskarstuderande

jorgen.wettbo@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 43 48

Visa mer information


Caroline Wigren

Docent, universitetslektor

caroline.wigren@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 04 00

Visa mer information


Gösta Wijk

Docent

gosta.wijk@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 26

Visa mer information


Nina Willén

Utbildningsadministratör, masterkoordinator

nina.willen@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 41 32

Visa mer information


Joakim Winborg

Universitetslektor

joakim.winborg@fek.lu.se

Visa mer information


Emily Wise

Forskare, projektassistent

emily.wise@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 43 96

Visa mer information


Stefan Yard

Professor emeritus

stefan.yard@fek.lu.se

Visa mer information


Parfait Yongabo

Forskarstuderande

parfait.yongabo@fek.lu.se

Visa mer information


Per Örlander

Forskarstuderande

per.orlander@fek.lu.se

Visa mer information

Adressuppgifter

Företagsekonomiska institutionen

Besöksadress:
Tycho Brahes väg 1, Lund

Postadress:
Box 7080, 220 07, Lund

Internpost: hs: 10

Telefon: +46 46 222 01 21

Besök hemsida